Vážení příznivci operního umění!

V dubnu letošního roku nás jako pravidelné přispěvatele a čtenáře portálu www.operaplus.cz nemile zaskočila zpráva o poněkud chaotickém a náhlém ukončení činnosti tohoto webu, který se přes určité výhrady odborné veřejnosti těšil většinové přízni  těch, kteří mají rádi operu a balet.

Pociťovali jsme především deficit zpráv o dění na divadelních scénách, a proto jsme se v květnu letošního roku – formou blogu https://operacz.blogspot.com/ rozhodli nabídnout bývalým operním příznivcům Opery plus skromnější alternativu.

Příjemně nás překvapil pozitivní ohlas na naše počínání, a tak jsme během horkých letních dnů připravili profesionálněji vedené webové stránky OperaJournal.cz, na kterých se právě nacházíte.

Chceme být nezávislým médiem, které bude informovat především o nejnovějším dění v opeře u nás i v zahraničí, budeme připomínat výročí výrazných osobností ze světa vážné hudby, uveřejňovat rozhovory s umělci a v neposlední řadě Vám chceme nabídnout čtenářům prostor, kde můžete bezprostředně vyjádřit svůj názor / komentář k danému tématu. K tomu postačí se jen u nás zaregistrovat (v dolní části naší úvodní stránky).

Jak ti pozornější z Vás asi zaregistrovali, Opera Plus v mezičase (od 1. 9.) obnovila s novým týmem svoji činnost. OperaJournal.cz však na těchto stránkách rozhodně nekončí, chceme čtenářům přinést zajímavou alternativu se zaměřením převážně na operu, jiný pohled na stejné události operního světa a hlavně více recenzí ze zahraničních operních divadel.

Rovněž na naše stránky rádi přizveme ty, kteří mají zkušenost s psaním, kteří by se (zatím bez nároku na honorář) chtěli podělit o svoji úvahu či zážitek z představení.

Své názory a připomínky  nám můžete psát přímo sem nebo na emailovou adresu info@operajournal.cz

Váš tým OperaJournal.cz